Pakiety wykończeniowe – czy warto z nich korzystać?

Pakiety wykończeniowe cieszą nie słabnącą popularnością, zwłaszcza w dużych miastach jak Warszawa, Kraków czy Poznań, w których prężnie rozwija się również rynek deweloperski. Dlaczego co raz chętniej wybieramy tzw. wykończenia pakietowe? Jakie korzyści niesie ze sobą wykończenie domu czy mieszkania na bazie pakietu wykończeniowego?

Pakiety wykończeniowe – jak to działa?

Zanim przejdziemy do omówienia zalet pakietowego wykończenia wnętrz warto zastanowić się czym w ogóle są pakiety wykończeniowe i jak przebiega współpraca z firmą oferującą tego typu usługi.

Podstawową zasadą pakietowego wykończenia wnętrz jest połączenie w jednej usłudze/firmie kilku najważniejszych aspektów związanych z wykończeniem domu czy mieszkania. Tym sposobem w jednym miejscu załatwiasz:

  • projekt wnętrz mieszkania czy domu
  • wybór materiałów wykończeniowych (najczęściej w ramach danego pakietu dostępne są określone produkty, nie ma jednak problemu z indywidualnymi zmianami)
  • znalezienie ekipy remontowej

Dodatkowo w niektórych firmach pakiet wykończeniowy możesz uzupełnić o meble kuchenne, agd oraz wszelkiego rodzaju zabudowy meblowe.

Co ważne, prace architekta wnętrz, projektanta mebli, logistyka odpowiadającego za zakup materiałów wykończeniowych oraz ekip remontowych są ze sobą zsynchronizowane. Nad wszystkim czuwa koordynator przypisany do danej realizacji.

Architekt przygotowujący pakietowe wykończenia wnętrz.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Pakiety wykończeniowe bywają utożsamiane z usługą niezwykle luksusową, a co za tym idzie kosztowną. Czy aby na pewno? Dzięki połączeniu w jednej usłudze zakupu materiałów oraz prac wykonawczych zyskujesz oszczędność w postaci stawki vat 15%. To realne pieniądze, które zostają w Twojej kieszeni.

Płytki dostępne w ramach pakietu wykończenia wnętrz.

Kolejną niebagatelną kwestią jest oszczędność czasu. Nie biegasz od sklepu do sklepu próbują znaleźć wymarzone panele czy płytki. Mało tego unikasz sytuacji, w której trzeba zjeździć pół miasta z płytką w kieszeni, aby dobrać do niej odpowiednie drzwi czy listwy. Wszystkie elementy wykończenia możesz obejrzeć w showroom – bez marnowania czasu, i co szczególnie ważne w okresie pandemii, bez narażania się na zachorowanie.

Terminy, budżety i ekipy – jak to wszystko ogarnąć?

Każdy kto przeżył choćby najmniejszy remont, wie że spięcie ze sobą terminów, budżetów i ekip remontowych to nie lada wyzwanie. Nie jeden remont czy wykończenie mieszkania bez wsparcia specjalistów okupiony jest nerwami, niekończącymi się zmianami planów i łzami. Czy warto tak się męczyć skoro dostępne są prostsze rozwiązania?

Decydując się na pakiet wykończeniowy całą tę bieganinę i nerwówkę przejmuje od Ciebie wykwalifikowany zespół ludzi. Nad projektem czuwa architekt, nad zakupami – logistyk, a prace ekip remontowych nadzoruje koordynator przypisany do danej realizacji.

Pakiety wykończeniowe – co jeszcze zyskujesz?

Sprzątanie po remoncie – jedna z najgorszych czynności w całym procesie wykończenia wnętrz. Czasochłonna i wyczerpująca. 

Decydując się na pakiet pod klucz dla Twojego domu czy mieszkania – masz to z głowy. Po zakończeniu prac wykończeniowych mieszkaniem zajmuje się ekipa sprzątająca. Ty wchodzisz do gotowego, pachnącego czystością mieszkania.

Jak widać, pakiety wykończeniowe niosą ze sobą wiele korzyści, dotykających różnych sfer twojego życia. To nie tylko oszczędność pieniędzy, ale również czasu i nerwów 🙂 Czy warto z nich korzystać – zdecydowanie Tak 🙂